نهال بادام تونو

نهال بادام تونو

نهال بادام تونو یکی از محصولات نهالستان ارغوان نهال میاندوآب میباشد، ارقام نهال های بادام مختلفی وجود دارد که هر کدام از آنها خواص خاص خود و شرایط منحصر به فردی برای پرورش دارند، یکی از انواع ارقام نهال بادام که جزو پراستفاده ترین مدل های بادام نیز میباشد، نهال بادام تونو است که در ادامه به طور کامل شما را با این محصول و خرید نهال بادام آشنا میکنیم.

نهال بادام تونو

نهال بادام تونو (Tuono) در اصل محصول کشور ایتالیا میباشد که شرایط کاشت آن چند سالی است در کشور ما نیز فراهم شده و برخی از انواع بهترین نهالستان ایران  مثل نهالستان ارغوان نهال، این بادام را کاشته و در اختیار صاحبین باغ ها برای پرورش قرار می دهند. این رقم بادام در بین اراقم سنگی جزو بهترین ها محسوب شده و کیفیت بسیار بالاترین نسبت به رقم بادام مامایی دارد.

بادام تونو با اینکه گلدهی آن به نسبت طولانی است اما زمان باردهی و تبدیل شدن آن به میوه، نسبتا زودی است و همین مورد باعث شده این بادام مورد توجه خیلی از افراد جهت کاشت قرار بگیرد. برای آشنایی با ویژگی های ظاهری این میوه نیز خوب است بدانید پوست بادام تونو، سنگی و به رنگ قهوه ای روشن میباشد.

نکته: رقم گرده دهنده نهال بادام تونو دارای عملکرد بسیار بالایی میباشد، به طوریکه میزان باردهی رقم تونو بادام تونو بین 50 الی 70 کیلو با پوست چوبی بوده و از همه مهم تر لازم است بدانید که این نوع و ارقام نهال بادام از سال دوم و سوم شروع به باردهی می کند و از سال 5 به حالت اقتصادی تبدیل می شود.

عملکرد و برداشت محصول نهال بادام تونو

همان طور که گفته شده این نوع نهال بادام به نسبت زودبارده بوده و از جمله ارقامی است که پیش از همه ارقام در اوایل مهر در شرایطی مانند شرایط اقلیمی استان های شمال غربی و شمال کشور قابل برداشت است. عملکرد بادام تونو حدود پنج تن در هر هکتار بوده و  در سال های اوج باردهی خود نیز  عملکرد آن حدود دو تن مغز بادام در هر هکتار در سال است.

ویژگی های بادام تونو Tuono

نهال بادام تونو

 • خاستگاه: کشور ایتالیا و منطقه پویی
 • زمان گلدهی: دیر گل
 • سختی پوست: نیمه کلفت
 • نسبت مغز به پوست: 40%-35
 • درصد مغز دوقلو:  30%-15
 • وزن متوسط: 2/1 گرم
 • ویژگی های مغز بادام: بیضی، کمی کشیده، نوک تیز به رنگ تیره
 • گرده افشانی: خود بارور
 • سرعت باردهی: به نسبت سریع
 • پتانسیل تولید: بالا و گاهی رو به کم
 • نوع باروری: خود سازگار
 • حساسیت به بیماری : کمی حساس به مونیلیا و تاولور

نمونه هایی از نهال بادام تونو

نهال بادام تونو اصل از ارقام بادام اصلاح شده بوده، این بادام از انواع نهال بادام اصلاح شده و پر محصول بوده که از سال اول کاشت به بار مینشیند.

خرید نهال بادام تونو از نهالستان ارغوان نهال

باتوجه به ویژگی های گفته شده در این مقاله و به صرفه بودن کاشت بادام تونو، چنانچه قصد کاشت این رقم و خرید نهال بادام را دارید، میتوانید همین حالا با مشاورین ما در نهالستان ارغوان نهالِ مهندس رسول بابایی تماس گرفته و سفارش نهال بادام تونو و یا هر نوع بادام دیگری که برای باغ خود نیاز دارید را ثبت کنید. مشاورین ما در تمام مراحل کاشت تا برداشت محصول کنار شما بوده و با خدمات مشاوره ای خود شما را در این امر یاری مینمایند.

سوالات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به سوالات شما عزیزان پاسخ دهند.

شماره تماس

Visits: 121

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

تماس تلفنی

مدیر فروش

ارسال سفارشات نهال

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها