نهال گردو هارتلی

نهال گردو هارتلی

نهال گردو هارتلی

در سال ۱۸۹۲، بذر درختان فارسی گردو در کشور نپا توسط فلیکس گیلنت برداشته شد.اوکه یک پرستار بود توانست فواید زیادی از این درختان بدست بیاورد.بعدها جان هارتلیبذر این گردوها را در سال ۱۹۰۹ وارد نمود.در ان زمان میزان سن این درختان ۱۷ سال بود.میزان کیفیت و کمیت این درختان وابسته به نوع و جنس آنها می باشد.جان هارتلی تصمیم گرفت تا این درختان را در سن فرانسیسکو در سال ۱۹۱۵ به نمایش همگان بگذارد.بخاطر این کار هارتلی از شاه و ملکه توانست بخاطر کیفیت این نوع گیاه جایزه بگیرد. این درخت گردو دارای کیفیت بالا، پوست نازک و هسته شیرین می باشد.بیشتر مردم باور دارند که این نوع گردو برای خوردن مناسب می باشد.در مجموع، متغیرهای وابسته آن سبب شد تا در کالیفرنیا کاشته شود.از جمله نگرانی های موجود در باره این نوع گردو عدم توانایی آن در مناطق سرما می باشد.

گردو هارتلی با پوست کاغذی و نازک مانند چندلر و پدرو حدود ۱۵ الی ۲۰ روز بعد از گردو های بومی شروع به رشد میکند.

گردو هارتلی ۷ روز زودتر از گردو چندلر می رسد.این گردو بسیار پر بار بوده وبهترین گرده زا فرانکوت و روند هستند.

مقاومت بالای این نوع رقم به بیماری سیب و بلایت می باشد.

گردو هارتلی تنها گردو ا ی است که می تواند بصورت عمودی بایستد بخاطر شانه های پهن و تاج مهره و اناتومی مسطح . این نوع گردو در اثر سرما موجب از بین رفتن شاتون ها می شودواما شاتون های فرانکوت گلهای ان راگرده افشان می کند.

عمر اقتصادی :بیش از ۱۰۰سال

ابیاری : ۲۰ لیتر در ۲۰ روز

تجمل خشکی :نیمه متحمل

وزن میوه :۱۳

وزن مغز میوه : ۷

 چرا نهال گردو پیوندی استقبال زیادی برای کاشت دارد؟

نهال گردو پیوندی,بسیاری از مردم بدنبال این هستند که گردو سالم پرمغز با رنگ روشن داشته باشند.از این رو بسیار عواملی است که در این موضوع نقش دارند.

اولین قدم در باردهی و کیفیت انتخاب نهال گردو است که باید بصورت درستی انتخاب شود.نهال گردو را باید از جایی تعیین کنید که همه ی آنها سالم باشد.

هر نهال گردو دارای باردهی خاص و زیادی است اما برای آنکه به اوج باردهی برسد از روش پیوندی استفاده کرده اند.

نهال گردو پیوندی دارای باردهی دو چندان نسبت به نهال گردو معمولی است.انواع نهال گردو در ایران وجود دارد که می توان به باردهی بالای هرکدام اشاره کرد اما خب هر کدام از این نهال گردو را به پیوندی تبدیل کرده تا باردهی را بیشتر کند.

از ارقام نهال گردو پیوندی می توان به چندلر پیوندی,لارا,وینا,هارتلی,خوشه ای و بسیاری دیگر اشاره کرد.با روش پیوند زدن درخت گردو سن بهره وری درخت گردو بشدت پایین آمد از طرفی میزان ظرفیت تولید بالا رفت.

کشاورزان در دهه های اخیر توانستند گردوهای بسیار زیادی را تولید کنند و کشور ایران را در رده سوم تولیدکننده گردو قرار دهند اما خب مسئله مهم این است خشکسالی و یا هوای خیلی سرد به گردوها آسیب وارد می کرد.

چرا نهال گردو پیوندی را انتخاب کنیم؟

با تحقیقاتی بسیار زیاد توانستد با پیوند زدن نهال گردو ظرفیت تولید را بالا ببرند.در روش پیوند زدن یکی از محققین بعد از تلاش دو سال توانست میوه دهی را از سن ۳ سالگی برای نهال گردو فراهم کند و با پیوند زدن باردهی را بالا ببرد و در سن ۱۰ سالکی به تولید اقتصادی برساند.

میزان سرما و یخ زدگی از فاکتورهایی است که نهال گردو را بسیار تحت تاثیر خود قرار می دهد از این رو بسیار تلاش شد تا از روش های متفاوت این مشکل برطرف شود ار این رو یکی از روش های بسیار خوب پیوند زدن بود که مقاومت نهال گردو در برابر سرما را بیشتر کرد.

در نهالستان ارغوان گردو بهترین ارقام نهال گردو پیوندی ارائه می شود که باردهی و کیفیت آن می تواند کشاورزان را خوشحال نماید.

نهال گردو هارتلی
نهال گردو هارتلی

دلایل پیوند درخت گردو

باردهی بیشتر

رفع مشکل سرمازدگی

زودبازدهی

محصول باکیفیت و یکنواخت تر

تا بحال همه می دانید ایران از برترین و محبوب ترین تولیدکنندگان گردو است اما بدلیل اینکه محصولات یکنواخت نیست کمی صادرات کمتر شده است خب با استفاده از روش پیوندزنی بسیار این حالت بهتر می شود و میوه به یکنواختی بیشتری می رسد.

وقتی روش پیوندزدن نهال گردو انجام می گیرد درختان زودتر بار خود را آغاز می کنند.پس از سرما در امان می مانند و این به کیفیت محصول کمک می کند تا میوه دچار یخ زدگی نشود.

نهال گردو پیوندی قدم خوبی در اقتصاد می باشد.در کشورمان ایران میزان آب و استفاده از منابع زیاد است پس باید میزان بیشتری از گردو برداشت شود اما متاسفانه به میزان آب و منابع برداشت محصولات خیلی زیاد نیست.با بوجود آمدن روش پیوندی تولید نسبت به منابع برداشت محصول بهبود پیدا کرد.

انتخاب نهال گردو که بتواند خشکی را به خوبی تحمل کند و سازگاری خوبی داشته باشد بسیار مهم است.در روش پیوندی بسیار ویژگی های ناب یافت می شود.

برای مثال نهال گردو چندلر از ارقام با بازدهی بالا می باشد اما با روش پیوندی کردن این رقم با باردی بیشتری رو به رو شد و تحمل آن در برابر سرما و خشکسالی بیشتر شد.این از بهترین ارقام نهال گردو معرفی شده است.

گردو از آجیل هایی با آنتی اکسیدان و امگا۳ است و همه ی مردم از خاصیت این محصول به خوبی آگاهی دارند به این دلیل بسیاری از کشورهای همسایه و ایران این رقم را می کارند.

تحقیقات زیادی برای باردهی و کیفیت نهال گردو شد که در نهایت یک از بهترین روش ها را پیوند زدن در نظر گرفتند.در میان این انتخاب ها برای نهال گردو باید تمامی فاکتورها را برای رشد نهال گردو بکار بگیرید.

خرید نهال گردو پیوندی

نهالستان ارغوان گردو دارای چندین سال تجربه با متخصصین خبره می باشد که عرضه نهال گردو در جهان را انجام میدهد.مرکز ما به ازای هر نهال گردو پیوندی که خریداری می کنید یک کارت سلامت به شما می دهد از طرفی درباره کاشت و برداشت نهال گردو توضیحات لازم داده می شود.

تمامی انواع نهال گردو پیوندی در نهالستان ما از سلامت کامل برخوردار است و دارای گارانتی می باشد.از راحتترین و پرطرفدارترین راه ها برای تهیه نهال گردو خرید اینترنتی است که این سایت برای این منظور فراهم شده است.

از طریق وب سایت نهالستان ارغوان گردو می توانید اطلاعات لازم را بدست آورده و اقدام به ثبت سفارشات خود کنید.انواع نهال گردو پیوندی و معمولی و ژنوتیپ را می توانید از ما بخواهید.

قیمت نهال گردو در مجموعه نهالستان ارغوان گردو  به دلیل حذف واسطه ها و از آنجایی که تولید کننده اصلی نهال گردو هست مناسب است . برای خرید نهال گردو پیوندی می توانید با کارشناسان در تماس باشید.

معرفی انواع نهال گردو مناسب مناطق سردسیری

نهال گردو ژنوتیپ ارغوان تیپ ۹ ویژگی ها: (مقاومت بالا به سرما – دیر گل – محصول پر بار – ارتفاع از سطح دریا از ۰ تا ۳ هزار متر) بهترین گزینه برای کاشت در ارتفاعات بالا و سرد سیری (همراه با پشتبانی و ضمانت طلایی و پیشنهاد درجه ۱ نهالستان ارغوان نهال)

سرمایه گذاری در کاشت نهال گردو: راهی برای کسب درآمد میلیاردی
سرمایه گذاری در کاشت نهال گردو ژنوتیپ ارغوان تیپ ۹

نهال گردو ژنوتیپ ارغوان تیپ ۷ , ویژگی ها(مقاومت بالا به سرما – دیر گل – محصول پر بار – ارتفاع از سطح دریا از ۰ تا ۲۵۰۰ متر) بهترین گزینه برای کاشت در باغات سرد سیری (همراه با پشتبانی و ضمانت طلایی و پیشنهاد درجه ۱ نهالستان ارغوان نهال) نهال گردو فرنور , ویژگی ها: ( مقاوم به سرما – دیر گل -پربار و ارتفاع از سطح دریا ۱۸۰۰ متر ) این نهال در رتبه دوم بعداز گردو ژنوتیپ ارغوان تیپ ۹ قرار میگیرد ( همراه با پشتیبانی و ضمانت ارغوان نهال) نهال گردو چندلر , ویژگی ها (مقاوم به سرما – دیر گل -پربار و ارتفاع از سطح دریا ۱۲۰۰  متر ) این نهال در رتبه دوم بعداز گردو ژنوتیپ ارغوان تیپ ۹ قرار میگیرد. این نهال باید در ارتفاعات پایین کاشته شود ( همراه با پشتیبانی و ضمانت ارغوان نهال)

سخن آخر

نهالستان ارغوان نهال همواره پشتیبان بی ادعای همه مشتریان عزیز در سراسر کشور می باشد. هرگونه مشاوره و راهنمایی موقع خرید نهال لازم باشد مدیریت نهالستان با اشتیاق منتظر خدمات رسانی به هموطنان عزیز آماده پاسخگویی می باشد. مهندس رسول بابایی کارشناس ارشد باغداری  با شماره های ثبت شده در پایین صفحه آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز در سراسر کشور می باشد.

Views: 40

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

تماس تلفنی

مدیر فروش

ارسال سفارشات نهال

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها