انگور عسگری

نهال انگور عسگری بی دانه

انگور عسگری یکی از ارقام بسیار محبوب انگورست و این میوه به صورت فراوان در بین خانواده های ایرانی مورد استفاده قرار میگیرد. کاشت نهال انگور عسگری در تمام مناطق کشور ایران امکان پذیر بوده و در استان هایی که دارای تابستان های با هوای ملایم و بهاری بدون یخبندان هستند، بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.
از آنجایی که نهال انگور عسگری یکی از محصولات ویژه در نهالستان ارغوان نهال است، در این مقاله شما را با شرایط لازم برای کاشت و خرید نهال انگور آشنا می‌کنیم.

مشخصات نهال انگور عسگری | انگور عسگری چیست

 رقم انگور عسگری دارای حبه هایی به رنگ سفید و یا قرمز بوده که حالت کشیده ای دارند، جالب است بدانید نهال انگور عسگری جزو ارقام زودرس بوده و در آب و هوای سرد و زمستانی قدرت نگه داری آن به شدت کاهش پیدا میکند.
انگور عسگری در ساخت کشمش، آبمیوه و آبغوره نیز بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و معمولا در اواخر خرداد و اوایل تابستان قابل برداشت است و از این جهت یک میوه تابستانه محسوب میشود. طبع انگور عسگری سرد است.
این نهال تحمل خشکی نسبتا خوبی دارد و سرمای بین 15 تا 18 درجه سانتی گراد را می تواند تحمل کند. طعم شیرین و آبدار انگور عسگری زبانزد عام و خاص است.

آیا انگور عسگری دانه دارد

انگور عسگری در رنگ های قرمز، سفید است و بی دانه است.

میزان برداشت انگور عسگری بی دانه در هکتار

در هکتار تا ۴۰ تن انگور عسگری را می توان برداشت کرد.

ارتفاع انگور عسگری از سطح دریا

ارتفاع لازم برای انگور عسگری از سطح دریا 1265 متر است.

ارتفاع درخت انگور عسگری زرد

درخت انگور عسگری حداقل 1متر و حداکثر 4 متر رشد می کند.

عمر اقتصادی نهال انگور عسگری بی دانه

عمر اقتصادی نهال بیش از ۱۰۰سال تخمین زده میشود. این میزان عمر سرمایه گذاری روی این نهال را مقرون به صرفه می کند.

فاصله کاشت انگور عسکری

فاصله مناسب بین گیاهان باعث مب شود تا شرایط کافی برای نوردهی به گیاهان فراهم شود و همچنین ریشه گیاهان فضای کافی برای رشد و تغذیه از خاک را داشته باشند. فاصله مناسب برای کاشت نهال انگور عسگری 2*4 متر است.

میزان آبیاری

میزان آبیاری انگور عسگری به دو عامل نفوذ پذیری خاک و آب‌و‌هوا بستگی دارد. هرچه هوا گرمتر باشد باید به درخت بیشتر آب برسد، همچنین اگر نفوذ پذیری خاک کم باشد و خاک سفت باشد باید بیشتر آبیاری شود.
به طور کلی می توان گفت در فصل گرما به 2 تا 3 مرتبه در هفته و در فصل سرما هر دو هفته یک مرتبه برای آبیاری نیاز است.

نهال انگور عسگری قرمز | انگور عسگری قرمز

خرید نهال انگور بیدانه قرمز Bdane Qermez نیز در نهالستان ارغوان نهال مهندس بابایی انجام میشود، انگور عسگری قرمز رنگ بی دانه، میوه‌ای بسیار پرمصرف بوده و از این رو کاشت نهال آن از هرلحاظ برای باغداران عزیز مقرون به صرفه میباشد، رشد شاخه های نهال انگور عسگری قرمز بسیار قوی بوده و نقطه رشد انتهایی فاقد آنتوسیانین است.

عکس انگور عسگری قرمز
عکس انگور عسگری قرمز

ویژگی های انگور عسگری قرمز بی دانه

 • سازگار با اغلب مناطق
 • میران تحمل خاک و آهک: متوسط
 • رنگ پذیری حبه ها: نیازمند به نور خورشید
 • ویژگی برگ های جوان: رنگ روی برگ زرد بوده و لکه های برنزی نیز در آن دیده میشود.
 • ویژگی برگ بالغ: پهنک پنج وجهی لوب دار بوده و رگبرگ های اصلی سطح رویی برگ بالغ فاقد آنتوسیانین میباشد.
 • گل: نر و ماده کاملا توسعه یافته
 • گرده افشانی: 38 درصد گرده افشانی آزاد
 • حبه: اندازه کوچک، بیضی شکل، بیدانه، با رنگ پوست حبه قرمز
 • خوشه: نیمه فشرده، اندازه متوسط تا بزرگ
 • سایر نام ها: انگور کشمشی قرمز، انگور عروس ورزن

کاشت نهال انگور عسگری

کاشت نهال انگور عسگری از سایر ارقام آسان تر بوده و شما به راحتی در حیاط و باغ خود میتوانید این گیاه رو برای پرورش انتخاب کنید، در حالت کلی لازم است بدانید که کاشت نهال با توجه به گونه‌های مختلف متفاوت است که در ادامه چند شرط اصلی مهم در کاشت انگور را برایتان لیست کرده ایم:

 • نهال انگور عسگری

   

 • نهال ریشه لخت: در این نوع نهال ابتدای گودالی ایجاد کرده و سپس کمی خاک درون آن ریخته میشود، سپس نهال را در درون آن قرار میدهند و اطراف آن را با خاک نرم و مناسب پر و گیاه را آبیاری میکنند
 • نهال گلدانی: در نهال گلدانی نیز ابتدا گودالی ایجاد کرده و سپس گلدان را شکسته و نهال را با خاک گلدان مستقیماً در گودال قرار و اطراف آنرا پر کرده و اطراف گیاه را آبیاری میکنند.
 • نهال گونی پیچ یا نایلون پیچ: در این نوع نهال نیز ابتدا در محل مورد نظر گودالی ایجاد کرده و سپس نهال را با نایلون و گونی در درون آن بگذارید، همچنین می‌توانید پس از گذاشتن گلدان در درون گودال نایلون یا گونی را بردارید.
 • خاک مناسب: خاک مناسب نهال انگور عسگری قرمز، خاک شنی رسی است که سبک و کم آهک است.
 • کود دهی مناسب: برای کود دهی درخت انگور عسگری باید از ترکیبی از پتاسیم، منیزیم و کلسیم استفاده کرد.
 • هرس کردن: انگور عسگری به هرس سالانه نیاز دارد تا میوه هایی باکیفیت تولید کند.

اقلیم مناسب برای کاشت نهال انگور عسگری

آب وهوای نسبتا ملایم تابستانی برای کاشت انگور عسگری مناسب است، اقلیم این رقم انگور نسبت به سایر ارقام کمی متفاوت بوده و باید از یخبندان های بهاره و یا سرمای شدید زمستان به دور باشد.

نهال انگور عسگری
عکس انگور عسکری

فصل برداشت انگور عسگری

همانطور که در قسمت های بالاتر این مقاله اشاره کردیم، انگور عسگری را معمولا در اواخر خرداد و اوایل تیر ماه برداشت می کنند، انگور عسگری به شدت حساس بوده و در بین انگورهای دیگر از قابلیت نگهداری کمتری برخوردار است، توصیه میشود برای این که عمر نگهداری این انگور را بالاتر ببرید باید نشسته درون سبدی گذاشته و در یخچال قرار دهید.

قیمت نهال انگور عسگری بی دانه

نهال انگور عسگری جزو مناسب ترین و کم قیمت ترین نهال ها برای خرید و کاشت میباشد، از این رو برای آگاهی دقیق از قیمت هر نهال به صورت تکی و عمده میتوانید با مشاورین ما در نهالستان ارغوان تماس برقرار کنید.

خرید نهال انگور عسگری از نهالستان ارغوان نهال

نهال انگور عسگری یکی از ارقام نهال انگور موجود در نهالستان ارغوان نهال میاندوآب مهندس رسول بابایی میباشد که با قیمت مناسب و کیفیت بالا به فروش میرسد، انگور عسگری برای مصرف خوراکی روزانه و همچنین تهیه کشمش مورد استفاده قرار میگیرد، خرید نهال انگور عسگری در نهالستان ما با ارائه شناسنامه و گواهی بهداشت صادرشده از بهترین مهندسان جهاد کشاورزی کشور به فروش میرسد، جهت کسب اطلاعات بشتر و خرید نهال انگور مورد نظر خود با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس

مطالب پر بازدید

خرید نهال

نهال گردو ژنوتیپ ارغوان کانادایی تیپ ۹

خرید نهال گردو

نهال گردو

خرید نهال بادام

نهال بادام

Views: 39

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

تماس تلفنی

مدیر فروش

ارسال سفارشات نهال

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها