نهال گردو ژنوتیپ ارغوان تیپ 9

خرید نهال گردو کانادایی

نهال گردو کانادایی ارغوان یکی از ارقام اصلاح شده گردو و جزو بهترین رقم‌های تولید شده در نهالستان ارغوان نهال است که با نام مجموعه ثبت شده و گزینه‌ای عالی برای خرید نهال گردو و سرمایه گذاری بلندمدت است. نهال گردو کانادایی وارداتی بوده و خاستگاه آن کشور کانادا است و عملکرد بالایی دارد.
در ادامه توضیحات کامل محصول از جمله قیمت نهال گردو کانادایی، میزان باردهی گردو کانادایی، عمر و ارتفاع درخت گردو کانادایی را بررسی می‌کنیم تا بهتر برای خرید آن تصمیم‌گیری کنید. همچنین برای خرید نهال گردو کانادایی و استفاده از مشاوره رایگان با کازشناسان ارغوان نهال در ارتباط باشید.

شماره تماس ارغوان نهالمشخصات نهال گردو کانادایی ارغوان

 • نهال گردو کانادایی در مناطق کوهستانی و سردسیر پرورش می یابد، همچنین این گونه ی گیاهی برای گلدهی و به بار نشستن، نیازمند گذراندن یک دوره ی سرمایی در حدود 600 الی 800 ساعت دمای 5 تا 10 درجه ی سانتی گراد در طول فصل های پاییز و زمستان است.
 • نهال گردو کانادایی ارغوان توانایی رشد در ارتفاع 0 تا 2500 متر را دارد. همچنین در برابر خشکی و کم آبی و همچنین آفات و بیماری ها از مقاومت خوبی برخوردار است.
 • بسیار دیربرگده و زودخزان در پاییز است.
 • گردو کانادایی ارغوان درشت است و 15 گرم وزن دارد و مغز آن 9.8 گرم است.
 • خصوصیات مهم آپومیکسی دارد.
 • محصول دوبار گل است.
 • اگر به دنبال نتیجه گیری سریع در درآمد محصول هستید، بهترین انتخاب است.
 • بدون ریزش میوه که ارقامی مانند چندلر و فرنور ریزش دارند.
 • درصد مغز 65 درصد است که ارقامی مانند چندلر و فرنور زیر 47 درصد است.
 • این رقم برخلاف چندلر و فرنور زودخزان است یعنی سرمای پاییزی آسیبی نخواهد زد و برای مناطق با سرمای بسیار سخت زمستان مقاوم است.
 • مقاوم به کم آبی است.
 • کیفیت محصول گردو کانادایی ارغوان بسیار بالا بوده و ظاهر میوه، بیضی شکل و درشت است. همچنین رنگ مغز آن، روشن است و درصد چربی بالایی (در حدود 73 درصد) دارد.

 

مشخصات کلی نهال گردو کانادایی

میزان باردهی گردو کانادایی

نهال گردو کانادایی بسیار پربار و باردهی آن از همان سال اول است و به مرور میزان باردهی آن بیشتر می‌شود. تولید اقتصادی نهال گردو کانادایی از سال چهارم است و حداکثر میزان باردهی گردو کانادایی در هکتار بالای 10 تن است.
از نظر باردهی جانبی صد در صد است به طوری‌که دوبرابر رقم دیر برگده چندلر تناز دارد.

“باردهی نهال گردو کانادایی در سال هشتم “

عمر درخت گردو کانادایی | عوامل موثر در افزایش عمر مفید درخت گردو کانادایی

عمر درخت گردو کانادایی به دو عامل بسیار مهم، وابسته است: میزان رسیدگی باغدار و شرایط آب و هوایی منطقه کاشت. با رسیدگی به این دو فاکتور می توانید عمر درخت گردو کانادایی را افزایش دهید. توجه به شرایط آب و هوایی و سازگاری آن یکی از نکات مهم در زمان خرید نهال گردو کانادایی است.

متوسط عمر درخت گردو کانادایی ارغوان حدودا 100 سال است که در این مدت بهترین عملکرد را دارد و سوددهی بالایی برای باغداران و سرمایه گذاران دارد.

عوامل مهم دیگر عبارتند از: هرس کردن سالیانه، پیشگیری و مقابله با آفات و بیماری‌ها، زهکشی مناسب و کود دادن به موقع.

ارتفاع درخت گردو کانادایی

نهال گردو کانادایی از لحاظ رشد و قدرت رویشی متوسط بوده و به صورت نیمه کوتاه می باشد (رشد نهال به صورت عمودی نبوده و اندکی متمایل به سمت راست و یا چپ می باشد.  نهایت ارتفاع درخت گردو کانادایی ارغوان 6 متر می‌باشد.

قیمت نهال گردو کانادایی

قیمت یکی از فاکتورهای مهم در زمان تصمیم گیری است. زمانی می توانیم تصمیمی درست بگیریم که همه جوانب را مورد بررسی قرار دهیم. هرچند اشتباه است که با در نظر گرفتن تنها یک فاکتور تصمیم نهایی را بگیریم.

قیمت نهال گردو کانادیی در حدود 150.000 تومان است.

ویژگی های ظاهری نهال گردو کوپه کانادایی

از مشخصات ظاهری این رقم می توان به دیرگل بودن و مقاومت آن در برابر سرما اشاره کرد (برای کاشت در مناطق سردسیر و کوهستانی، رقم مناسبی است)؛ همچنین 75 درصد جوانه های زایشی به صورت جانبی بر روی شاخه های نهال تشکیل می شوند؛ میوه های گردو در انتهای شاخه ها و به صورت جانبی در دسته های 4 – 5 تایی رؤیت می شوند.

ویژگی های نهال گردو کانادایی در یک نگاه

خاستگاه نهال گردو خوشه ای کانادایی

خاستگاه این رقم، منطقه ی آمریکای شمالی و کشور کانادا بوده و برای پرورش درمناطق سردسیری رقمی مناسب است.

“باردهی نهال گردو کانادایی در سال سوم” 

ویژگی های نهال گردو کانادایی در یک نگاه

خاستگاه و منشاء رویشکشور کانادا
زمان گلدهیدیرگل – مقاوم در برابر سرما (اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه)
قدرت رشدمتوسط – به صورت نیمه کوتاه (رشد عمودی ندارد)
ارتفاع نهالحداکثر رشد 6 متر
زمان باردهیاز سال اول
تولید اقتصادیاز سال 4
عملکردبالا (درخت 7 – 10 ساله، حدودا 60 – 70 کیلوگرم گردو می دهد)
زمان برداشت محصولشهریور ماه
کیفیت محصولعالی
ظاهر میوهبیضی شکل – درشت –مغز به رنگ روشن
میانگین وزن میوه15 گرم
میانگین وزن مغز9/8 گرم
مقاوم در برابر خشکی و کم آبیمقاوم
مقاومت در برابر آفات و بیماری هامقاوم
عمر اقتصادیبیشتر از 100 سال

عوامل مؤثر در رشد نهال گردو کانادایی

خاک و ویژگی های آن: درختان گردو به دلیل دارا بودن سیستم ریشه بندی عمیق و گسترده، نیازمند خاک هایی با حداقل عمق 5/1 تا 2 متر می باشند لذا خاک هایی با جنس و بافت لومی گزینه ای مناسب برای کاشت و پرورش این درختان است.

عوامل موثر در رشد نهال کردو کانادایی

نکته: ترکیب خاک های لومی عبارتست از: 40 درصد شن – 40 درصد سیلت – 20 درصد رس، این ترکیب به دلیل برخورداری از قابلیت زهکشی برای کاشت گردو بسیار مناسب است؛ PH مطلوب برای رشد درختان گردو در حدود 6.5 تا 7.5 می باشد.

نیاز آبی: به طور میانگین، نهال گردو کانادایی در حدود 1000 تا 7000 متر مکعب آب در هکتار نیاز دارد؛ همچنین فرآیند آبیاری هر 7 الی 10 روز یک مرتبه در قسمت سایه انداز درختان انجام می شود.

فاصله کاشت نهال گردو کانادایی

به منظور کاشت ارقام نهال پیوندی نظیر نهال گردو کانادایی ارغوان که ارتفاع رشد آن نیمه کوتاه است، فواصل کاشت میان درختان 6×6 در نظر گرفته می‌شود؛ الگوی کاشت و احداث باغات گردو به شکل مربعی توصیه می شود.

کوددهی درختان گردو به چه صورت است؟

عناصر مهم و ضروری برای تقویت خاک، از طریق آزمایش و بررسی توسط کارشناسان مربوطه تعیین می گردد. عناصری از قبیل: فسفر، ازت، پتاسیم، روی، آهن، کلسیم و مس در صورت کمبود و نیاز خاک، پیش از کاشت نهال گردو همراه با خاک مخلوط شده و در گودال ها ریخته می شوند.

کوددهی درختان گردو به چه صورت است؟

نکته: کوددهی پیش از کشت، امری مهم و ضروری است و تاثیر به سزایی در رشد نهال ها دارد.

نهال گردو کانادایی در سال های ابتدائی پس از کاشت، به دلیل ریشه زایی و رشد بسیار، نیازمند ترکیب کود آلی به همراه کود شیمیایی است که در فصل زمستان درقسمت سایه انداز درخت به صورت چال کود به گیاه داده می شود.

هرس درختان گردو

عملیات هرس نهال گردو کانادایی در مناطق سردسیر غالبا از اسفند ماه تا فروردین ماه صورت می گیرد؛ هرس کردن به منظور بریدن و حذف شاخه های اضافی، بیمار و خشکیده انجام می شود.

نکته: هرس ارقامی که باردهی آنها به صورت انتهایی است، به فرم جامی کلاسیک و ارقامی که باردهی جانبی دارند به فرم محور تغییر شکل یافته اجرا می شود.

 

خرید نهال گردو کانادایی

خرید نهال گردو کانادایی

نهالستان ارغوان نهال با مدیریت مهندس رسول بابایی یکی از مراکزی است که اقدام به تولید نهال گردو کانادایی نموده است و این محصول را با بهترین کیفیت، همراه با شناسنامه، گواهی بهداشت و مجوز رسمی ارائه می نماید.

جهت “خرید نهال گردو کانادایی” اطلاع از قیمت ها و همچنین آگاهی از شرایط و تسهیلات فروش با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس

مطالب پر بازدید

خرید نهال

نهال گردو ژنوتیپ ارغوان کانادایی تیپ ۹

خرید نهال گردو

نهال گردو

خرید نهال بادام

نهال بادام

Visits: 101

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

تماس تلفنی

مدیر فروش

ارسال سفارشات نهال

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها