detail-blog
۱۳۹۹-۰۹-۰۳

نهال بادام تونو

خرید نهال بادام تونو از نهالستان ارغوان گردو با جدید ترین متد روز دنیا آماده ی ارائه ی بهترین خدمات به شما عزیران در سراسر کشور می باشد .
فروش نهال نهال بادام تونو با شناسنامه و گواهی بهداشت  تحت نظر بهترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی صورت میپذیرد .

نهالستان ارغوان نهال مهندس بابایی آماده هرگونه همکاری و خدمات مشاوره رایگان به باغداران عزیز به منظور خرید بهترین و با کیفیت ترین انواع نهال با ضمانت برگشت کالا می باشد.


جهت اطلاع از مشخصات نهال بادام تونو و آموزش کاشت نهال بادام تونو همچنین احداثباغ  و دیدن عکس های بیشتر و همچنین نحوه هرس نهال و آشنایی کلی با درخت نهال بادام آذر با ما از طریق شماره تماس های درج شده در زیر تماس حاصل فرمایید .

 

ویژگی ‏های خرید نهال بادام تونو :

در نهالستان ارغوان گردو مهندس بابایی انواع ارقام نهال بادام پرورش داده می‏شود. یکی از ارقام نهال بادام ، نهال بادام تونو است. خاستگاه این رقم بادام ایتالیا است.

زمان گلی دهی این نوع نهال بادام دیر گل است و زمان برداشت میوه این رقم بادام پیش رس است.

بنابراین این رقم بادام نسبت به سرمای بهاره مقاوم است. نهال بادام تونو باید یک دوره سرمای زمستانه را طی کند تا جوانه بزند که این مدت بین 70 تا 100 روز است. این نوع نهال در برابر سرما مقاوم است و حتی دمای منفی 20 درجه را تحمل می‌کند،

بنابراین، این رقم بادام در بین انواع مختلف نهال بادام که در بازار موجود است، بسیار پربار است. هنگام خرید نهال بادام تونو به این نکته توجه داشته باشید که میوه این نوع بادام پوست نیمه ضخیمی دارد.پوست نیمه ضخیمی دارد.

مغز بادام تونو دولپه‌ای، قهوه‌ای تیره و کوچک است. علاوه بر این مغز بادام بیضی، کمی کشیده و نوک تیز است. معمولاً 35 تا 40 درصد میوه بادام تونو را مغز تشکیل می‏دهد.

باردهی آن به‌گونه‌ای است که روی شاخ‏های جوان میوه می‏دهد. علاوه بر این، از میوه این رقم بادام در شیرینی سازی و تهیه پودر بادام استفاده می‏شود. قدرت باردهی این رقم بسیار خوب است و سرعت باردهی این نوع نهال بادام بسیار سریع است و هرسال بار می‏دهد.

هنگام خرید نهال بادام تونو باید دقت کنید که قد این رقم بادام متوسط و همراه با شاخه ‏های گسترده و خمیده است.

پرورش نهال بادام تونو :

هنگام کاشت نهال ‏های بادام تونو به این نکته توجه کنید که فاصله بین نهالها در یک ردیف باید 6 یا 7 متر باشد و همچنین فاصله یک نهال با نهال ردیف بعدی هم باید 6 متر یا 7 مترباشد. در سال اول کشت، نهال بادام تونو، باید هفته‌ای یک بار آبیاری شود. بعد از کشت سال اول، با توجه به میزان رطوبت خاک و بارندگی، باید هر 2 هفته تا 4 هفته یک بار آبیاری شود. این رقم بادام در خاک‌های شنی و رسی به‌خوبی رشد می‌کند، به‌شرط آنکه خاک به شیوه صحیح زهکشی شده باشد. اگر قصد خرید نهال بادام تونو را دارید باید بدانید که این رقم بادام در مناطقی که  رطوبت دارند، رشد خوبی ندارند.

بلکه مناطق با آب و هوای خشک بهترین محل برای پرورش آن‌ها است. این رقم  بادام را در محلی بکارید که نهال در معرض نور آفتاب باشد. در غیر این صورت  به خوبی رشد نمی کند و بارور نمی شود. بهترین فصل برای کاشت ارقام نهال بادام، فصل پاییز است؛ اما در مناطق سردسیر می‎‏‏توان آن‌ها را در اواخر زمستان یا اوایل بهار کاشت. پرورش این رقم بادام آسان است.

نگهداری نهال بادام تونو :

هنگام نگهداری نهال ‏بادام تونو باید شاخه‏ های آن را به‌طور منظم هرس کنید؛ اما باید خیلی محدود و جزئی شاخه‏ های آن را هرس کنید. هرس این رقم بادام آسان است. اگر در هرس کردن زیاده روی کنید و یا به‌طور مناسب شاخه‌ها را کوتاه نکنید، موجب نابودی این نهال

پر محصول می‎‏شوید. یکی از مواردی که باعث بیماری بین انواع ارقام نهال بادام می‏شود، وجود یک نوع عفونت قارچی است که باعث قهوه‌ای شدن برگ‌ها می‏شود و اگر متوجه این نوع عفونت نشوید به‌کل نهال سرایت می‌کند و تمام برگ‌ها و نهال را بیمار می‌کند. اولین

اقدام هنگام مشاهده برگ‏های‏ قهوه‌ای آن‏ است که این برگ‌ها را از درخت جدا کنید و همراه با سایر برگ‏های افتاده از نهال، بسوزانید. علاوه بر این، برای اینکه این عفونت قارچی را کنترل کنید می‏توانید از بوراکس استفاده کنید.

اسپری کردن بوراکس روش بسیار خوبی برای کنترل و درمان این عفونت قارچی است. این درخت بادام نسبت به بیماری‏های مونیلیا و تاولور حساسیت کمی دارد. نهالستان ارغوان گردو  تمام شرایط برای پرورش صحیح نهال بادام تونو را فراهم می‌کند.

مطالب پر بازدید

خرید نهال

خرید نهال گردو

نهال گردو

خرید نهال بادام

نهال بادام

Views: 78

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

فعالیت خود را از سال 1370 در زمینه تولید و فروش نهال  شروع نموده است . این مجموعه نهال های خود را بدون واسطه  به صورت مستقیم تامین می کند و همچنین ضمانت اصالت و سلامت نهال را به تمام مشتریان ارائه می دهد.  برای خرید ارزان نهال با کیفیت با ما در تماس باشید

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ارغوان نهال می باشد

 

 

 

بستن

کالاها

دسته بندی ها

  • ورود با پیامک
  • ورود با رمز
user

تماس با ما

تماس تلفنی

مدیر فروش

ارسال سفارشات نهال

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها