انگور مویز بیدانه

نهال انگور مویز ترکمن 4

نهال انگور مویز

انگور مویز با به اصطلاح دقیق تر بلک سیدلس  وارداتی از کشور فرانسه بوده و در برخی نهالستان های ایران کاشت میشود.

ار آنجایی که نهالستان ارغوان نهال پرورش دهنده انواع مختلف ارقام انگور در کشور است.

در این مقاله به طور کامل شما را با شرایط کاشت، پرورش و خرید نهال انگور مویز آشنا خواهد کرد، پس تا انتها همراه ما باشید.

نهال انگور مویز
نهال انگور مویز

میوه و نهال انگور مویز بی دانه

قبل از اینکه به طور کامل با ویژگی های میوه و نهال مویز بی دانه آشنا شوید، لازم است بدانید که مویز یک محصول در رده خشکبار بوده که در اصل از انگور های شاهانی چون  بلک سیدلس تهیه میشود.

انگوری که بعد از مدتی خشک میشود را کشمش میگویند و مویز بهم نوعی کشمش محسوب شده و نکته مهم درباره این موضوع این است که هر انگوری برای تهیه کشمش و مویز مناسب نیستند.

نهال انگور مویز
نهال انگور مویز

ویژگی ها و شکل انگور مویز

شکل حبه های انگور مویز معمولا گرد و کمی کشیده بوده و به رنگ بنفش یا سیاه میباشد، نهال انگور مویز همانطور که اشاره کردیم جزو نهال های بسیار خاص است که فقط در برخی کشور ها و برخی مناطق قادر به رشد و  پروش میباشد و منبع تولید آن بیشتر کشور های فرانسه و ترکمنستان است، اما خبر خوب برای شما به عنوان یک باغدار این است که بدانید نهال انگور مویز با همان بلک سیدلس در کشور ما نیز وجود داشته و میتوانید آن را در باغ و تاکستان خود پرورش دهید.

محصول نهایی درخت انگور که به مویز بی دانه تبدیل می شود که دارای خواص بسیار زیادی است و به همین علت درخواست تقاضا برای خرید این نوع انگور از سمت مردم در کشور ما بسیار بالاست و معمولا قیمت انگور مویز از همه کشمش ها بیشتر است، بنابراین به عنوان یک باغدار اگر بتوانید نهال انگور مویز بی دانه را به صورت انبوه خریداری کرده و در تاکستان خود پرورش دهید میتوانید موفقیت خود را در فروش این محصول تضمین کنید.

شرایط آب و هوایی کاشت نهال انگور بی دانه (مویز)

نهال انگور مویز بی دانه یک درختچه بالا رونده است که برای رش به موانعی در کنار خود نیاز دارد، بنابراین در هنگان رشد مویز، نهال این انگور معمولا از درختان مجاور خود بالا رفته و برای خود تکیه گاهی درست میکند، یکی از ویژگی های بسیار خوب نهال انگور مویز این است که مویز به شدت در برابر سرمای زمستان مقاوم است و سرما به او برای رشد صدمه ای وارد نمیکند.

 اینکه مویز هنگام رشد نسبت به سرما مقاوم است اما باید منطقه ای را برای پرورش این نهال انتخاب کنید که از نظر وزش باد در شرایط خوبی قرار داشته باشد، زیرا وزش بادهای شدید میتواند به نهال مویز صدمه برند؛ به این نکته هم توجه داشته باشید که در بهار وقتی دمای هوا بالاتر از ۱۰ درجه سانتی گراد می شود نهال انگور مویز رشد خود را شروع میکند؛

خرید نهال انگور مویز
خرید نهال انگور مویز

پرورش نهال انگور مویز بیدانه

نهال مویز بی دانه درختی بالا رونده است که به کمک شاخه های خود از موانع و درخت های کنار خود بالا می رود، بلندی نهال انگور در حال کلی ممکن است تا ۱۵ متر برسد، یکی از روش های تکثیر و پرورش نهال انگور مویز بیدانه قلمه زدن است و معمولا در فصل پاییزاز این روش می شود،  برای این کار قلمه هایی از انگور مویز به طول ۶۰ تا ۸۰ سانتی متر را برش میدهد.

سپس آن ها را در زیر ماسه و در جای مرطوب و سرد نگهداری مرده و بعد از انجام این کارها در ادامه مراحل قلمه زدن در فصل بهار نهال را از زیر ماسه درآورده و تا ۴۸ ساعت داخل آب قرار می دهند، پس از گذشت این زمان نهال آماده کاشتن می شود. هموطنان عزیز جهت خرید نهال انگور مویز میتوانید از طریق شماره های پایین صفحه با ما در ارتباط باشید .

مطالب پر بازدید

خرید نهال

نهال گردو ژنوتیپ ارغوان کانادایی تیپ ۹

خرید نهال گردو

نهال گردو

خرید نهال بادام

نهال بادام

Visits: 169

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

تماس تلفنی

مدیر فروش

ارسال سفارشات نهال

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها