خرید نهال گردو , پکان

نهال گردو برای مناطق گرمسیری | نهال گردو پکان

شما که قصد خرید نهال گردو پکان را دارید، آیا می دانید گردوی پکان چیست و کاشت گردو پکان در ایران در چه مناطقی امکان پذیر است؟ آیا با ویژگی های نهال و درخت گردو پکان آشنا هستید؟ چرا پکان به گردو گرمسیری معروف است؟
قبل از خرید نهال گردو برای مناطق گرمسیری علاوه بر دانستن اطلاعات جامع از این گردوی گرمسیری باید با قیمت نهال گردو پکان و مراکز معتبر فروش نهال گردو پکان آمریکایی آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای خرید نهال گردو مقاوم به گرما بگیرید.
نهالستان ارغوان نهال مهندس رسول بابایی واقع در میاندوآب، بزرگترین مرکز کشت و فروش نهال گردوی گرمسیری به سراسر کشور است که اطلاعات به‌دست آمده از سال‌ها تجربه را در این مقاله گردهم آورده‌است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو؛ 13 رقم از مرغوبترین و پر فروش ترین ارقام نهال گردو

نهال گردو آمریکایی در ایران

نهال گردو پکان یکی از انواع نهال گردو آمریکایی در ایران است که در مناطق گرمسیر با استقبال بالایی روبرو شده است. می توان گفت این گردوی آمریکایی، بهترین نهال گردو برای مناطق گرمسیر است. اگر در یک منطقه گرمسیر زندگی می کنید و قصد کاشت نهال گردو را دارید، در انتخاب این گردوی گرمسیری شک نکنید.
نهال گردو آمریکایی پکان را در ارتفاعات 0 تا 800 متر می توان کاشت. در این ارتفاعات، نهال گردوی پکان بهترین عملکرد را خواهد داشت.

میزان باردهی درخت گردو پکان | نهال گردو مقاوم به گرما

میزان باردهی درخت گردو، یکی از دغدغه هایی است که باغداران در هنگام خرید نهال گردو با آن روبه رو هستند. میزان محصولی که در زمان برداشت گردو، جمع آوری می کنید رابطه مستقیمی با میزان سود نهایی دارد. به همین علت توجه به این نکته یکی از نکات قابل توجه است.
میزان باردهی درخت گردو پکان در هکتار حدودا 5 تن است.

خرید نهال پکان آمریکایی | خرید نهال گردو پکان

گردوپکان از خانواده ی گردوسانان به‌عنوان یکی از بهترین انواع نهال گردو برای مناطق گرمسیری است که در مناطق گرم و با رطوبت بالا رشد می کند.
در یک خرید موفق 3 عامل موثر تاثیرگذارند که شامل اطلاعات کافی از محصول، قیمت و مراکز معتبر می‌باشد. با تحقیق در رابطه با این 3 عامل امکان ندارد از خرید خود پشیمان شوید.
خرید نهال گردو پکاندر این مقاله ابتدا به معرفی کامل نهال پکان می پردازیم و سپس قیمت گردو پکان را بررسی خواهیم کرد. در انتها مراکز معتبر فروش نهال گردوی گرمسیری را معرفی می کنیم. اگر قصد خرید نهال پکان آمریکایی یا نهال گردو مقاوم به گرما را دارید تا انتها همراه ما باشید.

خرید گردوی پکان | خرید گردو پکان

خاستگاه نهال گردو پکان (Illinoensis Carya) یا گردوی گرمسیری، جنوب شرقی آمریکا و کشور مکزیک است. گردو پکان در اقلیم نیمه گرمسیری و معتدل یعنی با رطوبت بالا و نسبتا گرم (دمایی در حدود 24-30 درجه ی سانتی گراد) رشد می نماید.

نهال گردو پکان

قبل از خرید گردوی پکان باید اطلاعات کافی در این رابطه داشته باشید. در انتهای مقاله راهنمای خرید گردوی پکان را بررسی می کنیم.

درخت گردو پکان | درخت گردو آمریکایی

درخت گردو امریکایی با ارتفاعی در حدود 17 الی 40 متر رشد کرده و قطر تاج پوششی این درختان 12 تا 20 متر است. برگ ها به صورت متناوب و مرکب با طولی در حدود 15 الی 30 سانتی متر بوده و پهنای آن ها 2 الی 7 سانتی متر است.

درخت گردو پکانمیوه ی نهال گردو آمریکایی به فرم کشیده و باریک (طول در حدود 2 الی 4 سانتی متر) است و  دارای پوسته ای صاف و نازک می باشد. رنگ میوه قهوه ای مایل به قرمز و یا قهوه ای روشن است.
?نکته: سرعت رشد ارقام نهال گردو آمریکایی در سال های ابتدایی کند و پس از چند سال متوسط می شود. برای افزایش محصول نهال گردو مقاوم به گرما ، گرمای زیاد تابستان مورد نیاز است، به همین علت به گردوی گرمسیری معروف است.
درخت گردو امریکایی در سال پنجم به بار نشسته و هر سال میزان محصول دهی آن بیشتر می شود.

مشخصات نهال گردو آمریکایی

نهال گردوی پکان تا ارتفاع 20 الی 40 متر رشد می کند و قطر تنه ی درخت گردو آمریکایی حدودا به 2 متر می رسد (یک نهال 10 ساله ی این رقم ممکن است به ارتفاع 5 متر نیز برسد).
موعد گلدهی این نهال گردو برای مناطق گرمسیری اواخر اسفند ماه بوده و نسبت به سرمای زمستانه بسیار حساس است.

?نکته: یکی از ویژگی های بارز گردوی پکان این است که حدود 98 درصد میوه از مغز گردو تشکیل یافته است، چرا که بر خلاف سایر ارقام گردو دیواره ی سخت جداکننده درون هسته را ندارد.

نهال گردوی پکان تنها جنس از خانواده ی گردوئیان (juglandaceae) است که نیاز سرمایی کمی دارد. این رقم کیفیت محصول بالایی داشته و میزان عملکرد و برداشت محصول آن تقریبا 5 تن در هکتار است. زمان برداشت محصول، اواخر مرداد ماه و اوایل شهریور ماه است.

نهال گردو پکان آمریکایی

نهال پکان | ویژگی‌های نهال گردو پکان آمریکایی

آب و هوای مطلوب برای رشد و پرورشنیمه گرمسیری و معتدل
خاستگاه و منشاء رویشجنوب شرقی آمریکا و کشور مکزیک
ارتفاع درخت گردو پکان20 الی 40 متر
موعد گلدهیاواخر اسفند ماه
زمان باردهی و برداشت محصولاواخر مرداد ماه و اوایل شهریور ماه
میزان باردهی درخت گردوی پکانحدودا 5 تن در هکتار و کیفیت بالا
شکل ظاهری میوهبیضی شکل و کشیده – پوسته چوبی نازک و نسبتا صاف – مغز روشن به رنگ کهربایی سفید
میانگین وزن میوه16 گرم
میانگین وزن مغز1/7 گرم
درصد مغز60 درصد
موارد مصرفصنایع شیرینی پزی و آشپزی – آجیل و خشکبار – محصولات آرایشی و بهداشتی و تولید دارو

نهال گردو برای مناطق گرمسیری

نهال گردوی پکان به گردوی گرمسیری شناخته شده و مناطقی با آب وهوای گرم برای پرورش و رشد آن مناسب است. این رقم در هوای گرم تابستانه به بار نشسته و محصول می دهد.
با در نظر گرفتن این نکته که نهال گردوی پکان، رقمی مناسب برای کاشت در مناطقی با اقلیم نسبتا گرم و رطوبت بالا است، می توان گفت که گردوپکان بهترین گزینه برای پرورش در مناطق گرمسیری کشور از جمله: بندرعباس، اهواز، آبادان، کیش و سایر مناطق با این آب و هوا می باشد.
واریته های مختلف نهال گردوی پکان قابلیت رشد در مناطق مختلف را دارند، واریته ی Mahan در اقلیم گرم و خشک، واریته ی Select در مناطق سرد و واریته ی Nelis در اقلیم ساحلی رشد خوبی خواهند داشت.

ویژگی‌های گردوی پکان آمریکایی | گردو گرمسیری پکان

گردو یکی از دانه های روغنی است که از نظر مواد مغذی و مفید بسیار غنی و سرشار است. از میان انواع گردو بهترین نوع آن، گردوی پکان می باشد که به لحاظ دارا بودن چربی و مواد غذایی همانند انواع ویتامین ها و مواد معدنی به سایر گردوها برتری دارد.
?نکته: درصد بالای اسید اولئیک (بیشتر از 75 درصد) در گردوپکان یکی از خصوصیات منحصر به فرد آن می باشد که تقریبا دو برابر گردوهای دیگر است.

گردو پکان گردوی گرمسیری

مغز گردوی پکان از دیگر گردوها چرب تر و لذیذتر است، این گردو به شکل بیضی بوده و پوسته ی چوبی آن تقریبا صاف می باشد.
میزان چسبندگی پوسته به مغز گردو پگان ضعیف و پوسته ی چوبی آن بسیار نازک است. رنگ مغز آن کهربایی سفید و روشن است.
میانگین وزن میوه 16 گرم، میانگین وزن مغز گردو 1/7 گرم و درصد مغز در حدود 60% می باشد.

موارد مصرف گردو پکان امریکایی | نهال گردو مقاوم به گرما

در آمریکا برای تهیه ی نان و کیک از گردوپکان استفاده می کنند. ایالات متحده آمریکا بزرگترین تولید کننده ی رقم پکان است و 80 درصد از تولید این گردو در جهان را به خود اختصاص داده است.

گردو پکان آمریکایی
مغز گردوی پکان به صورت تازه خوری در آجیل و خشکبار و همچنین در صنعت شیرینی پزی و آشپزی مورد مصرف قرار می گیرد. روغن این گردو در محصولات آرایشی و صنایع دارویی کاربرد دارد. از چوب درخت گردوی پکان در صنایع مبلمان و ساخت پارکت استفاده می کنند.

روش کاشت گردو پکان | گردوی پکان آمریکایی

نهال گردو پکان نیازمند نور مستقیم خورشید و خاک با بافت لومی، غنی و مرطوب است؛ در فصل های سرد هر ماه یک مرتبه آبیاری می شود.
در فصل بهار کوددهی با مقادیری کود شیمیایی و در فصل پاییز کود دامی پوسیده برای نهال مفید است.
?نکته: هرس درخت گردو پکان در فصل زمستان و یا اوایل فصل بهار انجام می شود.

قیمت نهال گردو پکان

قیمت یکی از فاکتورهایی است که در تصمیم گیری افراد اثرگذار است. اما این نکته حائز اهمیت است که صرفا معیار ما، این فاکتور نباشد.

قیمت نهال گردو پکان“قیمت نهال گردو گرمسیری” مناسب و باتوجه به ویژگی های آن مقرون به صرفه است و قیمت آن در حدود 130.000 تومان است.

قیمت گردوی پکان

امسال با افزایش تورم و قیمت خشکبار، قیمت گردوی پکان در حدود 783.000 است.

فروش نهال گردو پکان آمریکایی | فروش نهال گردوی گرمسیری

فروش گردو پکان در برخی از نهالستان ها انجام می شود اما قبل از خرید باید نسبت به کیفیت نهال ها و پشتیبانی نهالستان مطمئن شوید.

فروش نهال گردو پکان آمریکایینهالستان ارغوان نهال مهندس رسول بابایی واقع در میاندوآب بزرگترین تولید کننده ی انواع ارقام نهال گردو از جمله نهال گردو گرمسیری پکان است و فروش نهال گردو گرمسیری را انجام می دهند.
این مجموعه به عنوان مرکز فروش و خرید نهال گردو شناخته شده و انواع نهال را با بهترین کیفیت همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت تحت نظر مجرب ترین مهندسین کشاورزی تولید و عرضه می نماید.

جهت خرید و دریافت محصول مورد نظر خود در سراسر کشور و همچنین کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس

مطالب پر بازدید

خرید نهال

نهال گردو ژنوتیپ ارغوان کانادایی تیپ ۹

خرید نهال گردو

نهال گردو

خرید نهال بادام

نهال بادام

Visits: 52

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

تماس تلفنی

مدیر فروش

ارسال سفارشات نهال

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها