نهال گردو شیلی

نهال گردو شیلی: نهال گردو پوست کاغذی

نهال گردو شیلی یک محصول وارداتی از کشور شیلی است که در برخی از نهالستان های کشور از جمله نهالستان ارغوان نهال کاشت می‌شود. نهال گردو شیلی یکی از انواع نهال گردو پوست کاغذی است که در بازار طرفداران زیادی دارد. قبل از خرید نهال گردو لازم است با انواع نهال گردو آشنایی داشته باشید تا بهترین تصمیم را بگیرید.
در این مقاله شما را با مزیت های خرید نهال گردو شیلی و قیمت نهال گردو شیلی آشنا خواهیم کرد، پس تا انتها همراه ما باشید.

گردو شیلی چیست | خواص گردوی شیلی

گردو شیلی جزو آن دسته از گردوهایی است که پوست کاغذی داشته و این پوسته به قدری نازک است که مغز گردو به راحتی قابل دیدن است.

نهال گردو پوست کاغذی
نهال گردو پوست کاغذی شیلی

گردو پوست کاغذی شیلی ظاهری بیضی شکل داشته و مقاومت آن با وجود اینکه جزو ارقام پوست کاغذی است بسیار بالاست. دلیل اصلی محبوبیت گردوی شیلی کیفیت و مرغوبیت بالای مغز آن نسبت به سایر ارقام گردو است.

جالب است بدانید از 100 درصد گردو، 85 درصد را مغز آن تشکیل می‌دهد، لقب اصلی گردو شیلی، کاغذی ترین گردو است.

مشخصات نهال گردو شیلی

نهال گردو شیلی اولین بار از کشور شیلی وارد کشور ما شده است و جزو ارقام ژنتیکی و اصلاح شده گردو، همانند گردو ژنوتیپ برتر ارغوان است. کشور شیلی نیز مانند کشور ایران یکی از تولیدکنندگان قوی گردو میباشد و رقم های توسعه یافته زیادی از گردو در این کشور کاشت و پرورش داده می‌شود.

نهال گردو پوست کاغذی شیلی

جوانه های نهال گردوی شیلی به ۷۰۰-۱۵۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه برای رشد خود نیاز دارند، و تا ۱۱- درجه را تحمل می کنند.

میزان باردهی گردو شیلی

نهال گردو پوست کاغذی شیلی نیز خیلی سریع به باردهی میرسد و از این نظر صرفه اقتصادی قابل قبولی دارد. باردهی اقتصادی این رقم از سال پنجم پس از کاشت نهال شروع می شود در حالیکه باردهی اقتصادی ارقام دیگر گردو که به صورت بذری و نه کاشت نهال صورت می‌گیرد، معمولا از سال های نهم به بعد اتفاق می افتاد.

نکته: مقاومت خوب و بالای گردو پوست کاغذی شیلی نسبت به سرمای بهاره و مقاومت در برابر بیماری ها جالب توجه است و به همین علت مورد علاقه باغداران سراسر دنیا است.

انواع ارقام نهال گردو شیلی

کشور شیلی ارقام مختلف و با کیفیت گردو را پرورش می‌دهد و نهال های تمام ارقام آن، در نهالستان های خوب کشور ما وجود دارند. این ارقام عبارتند از:

  1. نهال گردو چندلر شیلی
  2. نهال گردو خوشه ای شیلی
  3. نهال گردو پوست کاغذی شیلی

نهال گردو پوست کاغذی

گردو خوشه ای شیلی یکی از بهترین ارقام گردو در بین گردوهای وارد شده از کشور شیلی می‌باشد. این رقم نیز پیوندی بوده و باردهی آن به نسبت بالاست. ویژگی بسیار خوب گردو پوست کاغذی و خوشه ای شیلی زودبازده بودن و مغز بالای گردوی آن است.

نهال گردو خوشه ای شیلی

کاشت نهال گردو شیلی در باغات

بیشتر باغ هایی که برای پرورش گردو در کشور ما وجود دارند، دارای مشکلات متعددی هستند، زیرا خیلی از باغداران از شرایط کاشت هر یک از ارقام گردو، به ویژه گردوهای وارداتی مثل گردو شیلی آگاهی کافی ندارند.
این گونه مسائل در باغاتی که از قدیم کار می‌کردند، بیشتر دیده می‌شود. و معمولا این باغ ها برای کاشت گردوی شیلی با مشکلاتی از جمله آبياری سنتی، طغيان آفات و بيماري ها، عملكرد پایين کاشت محصول بذری و غير پيوندی بودن و نامرغوب بودن محصول مواجه هستند.

مسائل فوق باعث شده تا متوسط عملكرد گردوی ايران به 1.5 تا 2 تن در هكتار برسد، در حالی كه متوسط عملكرد گردو در كشورهاي پيشرو حدود 5 تا 10 تن در هكتار است.
از این رو توصیه می‌کنیم اگر قصد کاشت و پرورش نهال گردو شیلی را دارید حتما از مهندسین کشاورزی زبده مشاوره بگیرید تا محصول شما بیشترین بازدهی و سود را داشته باشد. با این کار میتوانید علاوه بر کسب سود قابل توجه به توسعه عملکرد کشاورزی کشور در زمینه گردو نیز کمک کنید.

قیمت نهال گردو شیلی |گردو شیلی قیمت

کلیه ارقام گردویی که در نهالستان ارغوان نهال مهندس بابایی وجود داشته و کاشت میشوند، دارای شناسنامه بوده و کیفیت بالا و قیمت مناسبی نیز دارند؛ از این روجهت اطلاع دقیق از قیمت نهال و گردوی شیلی با شماره تماس های درج شده در سایت تماس بگیرید، تا کارشناسان ما شما را در این مسیر راهنمایی کنند.

فروش عمده نهال گردو شیلی

به علت کیفیت بالای گردو شیلی هرساله مقدار قابل توجهی گردو از کشور شیلی وارد کشور میباشد، اما با توسعه کاشت و پرورش نهال گردو شیلی میتوان از هزینه هایی که برای واردات انجام میشود کاست و در عوض تولید داخلی این گردو پوست کاغذی را در کشور افزایش داد، از این رو ما در نهالستان ارغوان نهال مهندس بابایی توصیه میکنیم، تا نهال گردوی شیلی را از مراکز معتبر و به صورت شناسنامه دار تهیه کنید.

خرید نهال گردو شیلی

نهالستان ارغوان نهال مهندس بابایی به عنوان یکی از بهترین نهالستان های ایران مرکز فروش و خرید نهال گردو شیلی است. خرید نهال گردو شیلی با شناسنامه و گواهی بهداشت تحت نظر بهترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی در نهالستان مهندس بابایی انجام می‌شود.
نهالستان ارغوان نهال به عنوان تولیدکننده اصلی نهال گردو شیلی در کشور آماده ارسال نهال گردو شیلی به تمامی مناطق ایران می باشد، جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید نهال گردو شیلی با ما در ارتباط باشید.

پس از خرید نهال گردو شیلی، نهال های سفارشی شما توسط متخصصین ما در سریع ترین زمان ممکن بسته بندی و ارسال می شوند.

شماره تماس

مطالب پر بازدید

خرید نهال

نهال گردو ژنوتیپ ارغوان کانادایی تیپ ۹

خرید نهال گردو

نهال گردو

خرید نهال بادام

نهال بادام

Visits: 28

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

تماس تلفنی

مدیر فروش

ارسال سفارشات نهال

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها