نهال بادام ربیع

نهال بادام ربیع

هال بادام ربیع (Rabi almond seedlings)

نهالستان طبیعت سبز بزرگترین نهالستان غرب کشور است. برای استعلام قیمت و خرید نهال بادام ربیع Rabi almond seedlings با ما تماس بگیرید.

معرفی نهال بادام ربیع از زبان نهالستان طبیعت سبز

 • بادام ربیع به شکل بیضی می باشد که دارای مغز بسیار شیرین و خوش طعم می باشد.
 • پوست روی مغز به رنگ قهوه ای روشن است. پوست چوبی این بادام بسیار سخت است و از نوع کاغذی نمی باشد.
 • پوست سبز به راحتی از پوست چوبی جدا می شود. 33 درصد از وزن بادام را مغز آن تشکیل می دهد. 50 در صد امکان دوقلو زایی در این بادام وجود دارد.
 • نهال بادام‌ربیع رشد عمودی دارد و دارای شاخ و برگ گسترده نیز می باشد. ارتفاع درخت بادام ربیع به 6 الی 8 متر می رسد. البته به دلیل این که این نهال در برابر خشکی مقاوم می باشد و امکان کشت دیمی این نهال وجود دارد، در کشور این نهال معمولا به صورت دیمی کاشت می شود. بنابراین ارتفاع آن اغلب کمتر از این مقدار می باشد.
 • نهال بادام ربیع یکی از انواع نهال بادام بومی ایران می باشد و منشا اصلی آن شهرکرد است.
 • این نهال به دلیل بازدهی بالا یکی از ارقام نهال بادام تجاری و پرسود می باشد.
 • مقاومت این نهال در برابر خشکی و کم آبی از دلایل اصلی محبوبیت این نهال بادام می باشد زیرا امکان کشت دیمی این نهال وجود دارد.

باردهی نهال بادام ربیع

 • نهال بادام‌ربیع از سال سوم شروع به باردهی می کند. اما باردهی آن از سال اول اقتصادی می باشد.
 • انتظار می رود از هر هکتار میزان 4 تن بادام ربیع برداشت شود، به عبارتی دیگر هر هکتار 1400 کیلوگرم مغز بادام ربیع تولید می کند.
 • زمان برداشت محصول نهال بادام ربیع اواخر مرداد ماه می باشد.

بهترین مناطق برای کاشت و پرورش نهال بادام ربیع

 • اگر کاهش درجه هوا به صورت تدریجی باشد، برای درخت بادام مشکلی به وجود نمی آید. اما کاهش ناگهانی هوا برای درخت مضر است. به ویژه اگر بعد ازگرمای طولانی مدت، ناگهان افت دما داشته باشیم به شکوفه های درخت از بین می رود. بنابراین این نهال به سرمای دیررس بهار حساس می باشد و در مناطقی که ریسک سرمای دیررس بهار وجود دارد، نباید کاشت شود.
 • این نهال مانند دیگر انواع نهال بادام، نسبت به رطوبت هوا نیز حساس است. منطقه کاشت نباید از رطوبت بالایی برخوردار باشد. بهترین منطقه برای کاشت نهال بادام شیب های رو به جنوب می باشد.

زمان و اصول کاشت و پرورش نهال بادام ربیع

 1. اگر نهال بادام ربیع را به روش سنتی آبیاری کنیم، به 6 الی 8 هزار متر مکعب آب در هر هکتار به آبیاری نیاز است. این مقدار آب را در 12 روز به 3 الی 4 قسمت تقسیم کرد و در 3 الی 4 نوبت آبیاری شود. البته در روش آبیاری قطره ای، میزان نیاز آبی به 3 هزار متر مکعب کاهش می یابد.
 2. این نهال نسبت به خشکی و کم آبی مقاوم می باشد، بنابراین اگر در منطقه کاشت میزان بارندگی بیشتر از 400 میلی متر باشد می توان آن را به صورت دیمی کاشت. البته اگر منطقه کاشت دارای میزان بارندگی کمتر از 400 میلی متر باشد، نمی توان از روش دیمی استفاده کرد. مناسب ترین روش آبیاری در این منطقه، روش آبیاری قطره ای است.
 3. نهال بادام ربیع برای رشد مناسب نیاز به دریافت نور خورشید به میزان کافی می باشد. این درخت نیاز است که در روز 6 ساعت در معرض تابش نور خورشید قرار داشته باشد. بنابراین در هنگام کاشت نهال ها، باید دقت داشته باشیم نهال ها در فاصله ای از یکدیگر کاشته شوند که بر روی یکدیگر سایه نندازند و مانع از دریافت نور درختان دیگر نشوند.
 4. طبق بررسی های انجام شده، با توجه به اینکه نهال بادام ربیع پس از رشد و بلوغ دارای شاخ و برگ گسترده می باشد، فاصله مناسب برای کاشت این نهال 5*6 متر می باشد. این فاصله به گسترش بهتر ریشه ها در خاک و محکم تر شدن درخت نیز کمک می کند.
 5. درختان مواد آلی خاک را نیز به طور مناسب دریافت می کنند.
 6. کاشت نهال بادام ربیع در مناطقی که دارای تابستان های گرم و زمستان های معتدل می باشد، مناسب است.
 7. این نهال از نوع خودباور نمی باشد و از ارقام گرده زای مامایی برای گرده افشانی در میان نهال های بادام ربیع استفاده می شود.

همچنین برای آشنایی با بادام کلیک کنید: ویکی پدیا

کلام آخر برای خرید و استعلام قیمت نهال بادام ربیع

به خاطر تاثیر سالانه نوسانات بازار روی هزینه های تهیه و نگهداری نهال های میوه امکان ذکر قیمت وجود ندارد. اما برای استعلام قیمت نهال بادام ربیع ، همکاران ما در نهالستان طبیعت سبز از طریق تلفن های تماس ذکر شده در خدمت شما هستند. شما می توانید با اختصاص یک سرمایه مناسب مرغوب ترین و پر بازده ترین نهال های بادام را تهیه کنید.

نهالستان طبیعت سبز

مجموعه تولیدی نهالستان طبیعت سبز با مدیریت مهندس محرمی در آذربایجان غربی شهرستان میاندوآب خدمات گسترده ای را به باغداران عزیز ارائه مینماید. تولید نهال ، تکثیر نهال ، اصلاح نهال و فروش انواع نهال و بذر میوه در انواع مختلف و عرضه انواع درختچه و نهال های تزئینی مثمر و غیر مثمر در این مجموعه باعث گردیده به یکی از بزرگترین نهالستان های کشور تبدیل گردد.

مجموعه تولیدی نهالستان طبیعت سبز (نهال فروشی) با دریافت مجوز های مختلف تولید نهال زیر نظر جهاد کشاورزی فعالیت می کند، این نهالستان جهت رقابت سالم با دیگر رقباء نهال های یک ساله ، دو ساله و سه ساله با کیفیت خود را با بهترین قیمت نهال و با خدمات پس از فروش نهال ارائه می نماید.

نهالستان طبیعت سبز آماده همکاری با ارگانهای محترم و باغداران عزیز به صورت کلی و جزئی می باشد.

 •  مشاوره رایگان از خرید تا برداشت نهال
 •  نهال ها دارای ضمانت تعویض و بازگشت
 •  نهال ها دارای مجوز از جهاد کشاورزی
 •  خرید با بهترین قیمت و بدون واسطه

ارتباط با مجموعه نهالستان طبیعت سبز

Views: 0

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

تماس تلفنی

مدیر فروش

ارسال سفارشات نهال

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها