نهال گردو در لرستان

نهال گردو مناسب لرستان

نهال گردو مناسب کاشت در لرستان باید متناسب با منطقه جغرافیایی لرستان باشد و از کیفیت و باردهی بالایی برخوردار باشد. اگر می‌خواهید بدانید کدام انواع نهال گردو در لرستان بهترین عملکرد را دارند و با نهالستان لرستان آشنا شوید، در ادامه همراه ما باشید تا 4 نهال گردو مناسب این شهر و قیمت خرید نهال گردو در لرستان را بررسی کنیم.

موقعیت جغرافیایی استان لرستان

مرکز استان لرستان شهر خرم آباد است که لقب شهر چشمه‌های ایران به آن داده شده است. به سبب بارندگی زیاد و موقعیت جغرافیایی این استان، تمام بخش‌های آن سرسبز و خوش آب وهوا است. استان لرستان از نظر میزان بارندگی، رتبه سوم را در کشور دارد.
استان لرستان در غرب کشور قرار دارد و همانند سایر استان‌های غربی، اکثر بخش‌های آن را مناطق کوهستانی تشکیل می‌دهد. جنگل‌های بلوط، کوهستان‌ها و آبشار‌های زیبای دامنه‌ی رشته کوه زاگرس باعث محبوبیت این استان در میان علاقمندان به طبیعت‌ شده است.
بخش‌های مختلف استان لرستان از نظر شرایط آب و هوایی با هم متفاوتند؛ به گونه‌ای که در زمستان بخش‌های شمالی پوشیده از برف است اما در بخش‌های جنوبی آب و هوا معتدل و خنک است. به‌طور کلی آب‌وهوای استان لرستان برای کاشت نهال گردو مناسب است.

⬅️ مشاهده راهنمای جامع خرید نهال گردو در سنندج ➡️

بهترین نهال گردو برای لرستان

کاشت و پرورش نهال یکی از راه های سرمایه گذاری کم ریسک و پربازده است که افراد زیادی می توانند با آموزش و کمک گرفتن از کارشناسان متخصص در این زمینه، در شهرهای مختلف ایران، درآمد خوبی کسب کنند.
موقعیت جغرافیایی این شهر، تمام نیازهای اولیه برای کاشت نهال گردو را دارد؛ به همین دلیل می توان با آگاهی از انواع بهترین نهال گردو و آموزش های اصولی به کاشت و پرورش نهال گردو پرداخت.

حال که با موقعیت جغرافیایی استان لرستان آشنا شدید، نوبت آن رسیده است که به بررسی و معرفی بهترین نهال گردو برای لرستان بپردازیم. با توجه به شرایط جغرافیایی لرستان، ارتفاع این استان بسیار متفاوت است و با توجه به ارتفاع منطقه نوع نهال مناسب مشخص می‌‌‌‌شود.

1. نهال گردو کانادایی ارغوان

نهال گردو کانادایی ارغوان یکی از نهال هایی است که در اکثر مناطق ایران بهترین عملکرد را دارد. ویژگی های بی نظیر این نهال گردو باعث شده است تا گزینه اول برای کاشت و پرورش نهال گردو باشد.

نهال گردو کانادایی ارغوان با کیفیت‌ترین محصول از لحاظ سایز، درصد مغز، رنگ و طعم میوه را دارد. باغ گردو کانادایی ارغوان، دیربرگده و خیلی پربار است به طوری‌که درآمد باغ گردو کانادایی چند برابر باقی ارقام گردو است.

2. نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ در ارتفاع 0 تا 1800 متر از سطح دریا عملکرد خوبی خواهد داشت که با افزایش ارتفاع عملکرد آن کاهش می‌‌‌‌یابد. نهال گردو ژنوتیپ برتر یکی از انواع نهال‌های گردو دیرگل است که به سرما مقاوم است و در مناطق سردسیر کاربرد بالایی دارد.

نهال گردو در لرستان
نهال گردو ژنوتیپ در لرستان از سال اول محصول دهی خود را شروع می‌‌‌‌کند و در سال پنجم به تولید اقتصادی می‌‌‌‌رسد. این نهال نسبت به گردو چندلر و فرنور چربتر است.
فاصله کاشت نهال گردو ژنوتیپ در حدود 6*6 است و برای هکتار 280 نهال می‌‌‌‌توانیم بکاریم.

3. نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر در ارتفاع 0 تا 1500 متر عملکرد خوبی خواهد داشت و با افزایش ارتفاع از عملکردش کاسته خواهد شد. نهال گردو چندلر به عنوان یکی از معروفترین ارقام گردو در جهان شناخته می‌‌‌‌شود.

بهترین نهال گردو برای لرستان
نهال گردو چندلر دیر گل می‌‌‌‌دهد و به همین علت نسبت به سرمای بهاره مقاوم است. یکی از دلایل محبوبیت نهال گردو چندلر کیفیت مغز گردو و شفافیت آن است. گردو پیوندی چندلر نسبت به آفات مقاومت بالایی دارد.
گردوی چندلر از ارقام پیوندی است و به همین علت به رقم گرده زا نیاز دارد. همراه هر 20 نهال نیاز به یک درخت گرده افشان است. رقم فرانکت و روند به عنوان گرده افشان نهال گردو چندلر در لرستان پیشنهاد می‌‌‌‌شوند.
فاصله کاشت نهال گردو چندلر 5*7 است که حدودا در هر هکتار 280 نهال گردو قرار می‌‌‌‌گیرد.

4. نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور را در ارتفاعات بالا 1500 تا 2500 از سطح دریا می‌‌‌‌توان استفاده کرد و به همین علت در مناطق مرتفع، کاشت این نهال گردو در لرستان پیشنهاد می‌‌‌‌شود.

نهال گردو در لرستان
نهال گردو فرنور در زمستان مقاوم است و به عنوان بهترین نهال برای کاشت در مناطق سردسیر یاد می‌‌‌‌شود. باردهی نهال گردو فرنور به علت اینکه در مناطق سردسیر است از سال 3 یا 4 شروع می‌‌‌‌شود.
گردو فرنور دارای پوست کاغذی است و مغز روشن و درشتی دارد که محبوبیت و استقبال این محصول را بالا می‌‌‌‌برد. نهال گردو فرنور نیاز به رقم گرده افشان دارد که از گرده افشان فرانکت و بولیناتور به این منظور استفاده می‌‌‌‌شود.
فاصله کاشت نهال گردو فرنور 5*7 است که در یک هکتار باغ مستطیلی حدود 280 نهال می‌‌‌‌توان کاشت.

لیست قیمت نهال گردو در لرستان

حال که با بهترین انواع نهال گردو در لرستان آشنا شدید، به بررسی قیمت آنها می پردازیم.

[table id=14 /]

بهترین نهالستان گردو در لرستان

نهالستان‌های زیادی در سطح کشور فعالیت می‌‌‌‌کنند ولی انتخاب نهالستانی که نهال‌های سالم و با کیفیت ارائه کند نیاز به تحقیق و بررسی دارد. نهالستان ارغوان نهال با بیش از سه دهه تجربه، تحویل نهال‌های سالم و مرغوب را تضمین می‌‌‌‌کند و همچنین نهال‌های شناسنامه‌دار همراه با مجوز سازمان جهاد کشاورزی تقدیم باغداران عزیز کند.

جمع‌بندی

در این مقاله 3 نهال گردو در لرستان را بررسی کردیم و با قیمت انواع نهال گردو در لرستان آشنا شدیم. برای خرید انواع نهال گردو و مشاوره رایگان با کارشناسنان ما در ارتباط باشید.

شماره تماس ارغوان نهال
هرگونه سوالی در رابطه با کاشت نهال گردو در لرستان دارید در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ دهند.

مطالب پر بازدید

خرید نهال

نهال گردو ژنوتیپ ارغوان کانادایی تیپ ۹

خرید نهال گردو

نهال گردو

خرید نهال بادام

نهال بادام

Visits: 57

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

تماس تلفنی

مدیر فروش

ارسال سفارشات نهال

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها