انگور فلیم سیدلس

انگور بلک سیدلس

نهال انگور بلک سیدلس یکی از محصولات نهالستان ارغوان نهال و گیاهی بوته ای و رونده بوده که دارای پیچک است. انگور بلک سیدلس جزو ارقام بی دانه است.  در ادامه به معرفی نهال انگور بلک سیدلس می‌پردازیم تا بهتر بتوانید برای خرید نهال انگور تصمیم گیری کنید و سفارش خود را ثبت کنید.

نهال انگور سیاه بلک سیدلس

این گیاه در آب و هوای معتدل می روید و در بازه ی دمایی حداکثر 40 درجه ی سانتی گراد و حداقل منفی 15 درجه سانتی گراد رشد بهتری دارد.

انگور بلک سیدلس (Black seedless)

انگور وارداتی بلک سیدلس یکی از ارقام تجاری آمریکایی است، حبه هایی به رنگ بنفش تیره متمایل به سیاه دارد. حبه ها تقریبا گرد و تا حدودی بیضوی شکل می باشند، همانطور که از نام آن پیداست یکی از ارقام بی دانه (Seedless) به شمار می رود. این نوع انگور رقمی میان رس و پر محصول است که نسبت به سرما مقاومت بالایی دارد (تا حدود منفی 23 درجه سانتی گراد را تحمل می کند).

انگور بلک سیدلس (Black seedless)

انگور بلک سیدلس در کشور ترکمنستان بیشتر به منظور تولید کشمش کاشته می شود، طعم میوه بسیار شیرین است و در انبار ماندگاری بالایی دارد. زمان رسیدن محصول حدودا در اواسط شهریور ماه بوده و مقدار تولید آن در هر هکتار 40 تن می باشد، عمر اقتصادی این گیاه بیشتر از 100 سال است.
موارد مصرف این انگور، تازه خوری، آبمیوه، آبغوره و کشمش است که کشمش آن را با نام مویز در بازار می شناسند.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مویز و خواص آن مقاله نهال انگور مویز را بررسی کنید.

ویژگی های انگور بلک سیدلس در یک نگاه

خصوصیات کلیمیان رس – پرمحصول –  مقاوم به سرما و خشکی
عمر اقتصادیبیش از 100 سال
زمان رسیدن محصولاواسط شهریور ماه
مشخصات ظاهری انگورحبه به رنگ بنفش تیره –  بی دانه – شیرین – به شکل گرد تا بیضوی
میزان تولید در هکتار40 تن
موارد مصرفتازه خوری – کشمش – آبغوره – آبمیوه

شرایط محیطی مناسب برای رشد نهال انگور بلک سیدلس

  • آب و هوا: انگور بلک سیدلس نسبت به سرمای زمستان از مقاومت خوبی برخوردار است، (حداکثر تا منفی 18 درجه ی سانتی گراد را تحمل می کند) احتمال آسیب به درخت انگور توسط بادهای شدید بیشتر از سرمای زمستان است، رشد این گیاه در فصل بهار زمانی آغاز می شود که دمای هوا از 10 درجه ی سانتی گراد بالاتر رود.
  • آبیاری: میزان آب مصرفی برای آبیاری درختان انگور متناسب با دمای هوای منطقه متغیر است. اگر دمای هوا بالا و گرم باشد، مقدار آب مورد نیاز افزایش خواهد یافت.
  • خاک: بهترین خاک برای رشد انگور، خاک سبک شنی رسی است که آب به راحتی از آن عبور کند و در سطح خاک باقی نماند.

عوامل دیگری همچون سم پاشی، کود دهی، زهی کشی، حرس به موقع و مناسب و شخم زدن زمین تاثیر به سزایی در رشد نهال انگور و به بار نشستن آن دارد.

کاشت نهال انگور بلک سیدلس

برای کاشت نهال انگور می بایست در خاک های حاصل خیز گودالی با ابعاد 50 * 50 * 50 حفر کند. داخل گودال مقادیری از فسفر، آهک و کمپوست برای رشد نهال ها می ریزند، نهال انگور بلک سیدلس به گونه ای کاشته می شود که جوانه آن به اندازه ی 5 سانتی متر بیرون از خاک قرار بگیرد، خاک اطراف نهال را محکم کرده و آن را آبیاری می کند.

برداشت انگور بلک سیدلس

عواملی نظیر نور کافی و دمای مناسب باعث می شوند تا کیفیت محصول انگور بالا رود. باردهی و تولید محصول غالبا از سومین سال رشد نهال آغاز می شود. زمان رسیدن انگور بلک سیدلس اواسط شهریور ماه می باشد. اگر برداشت انگور برای تولید کردن کشمش باشد غالبا از پانزدهم شهریور برداشت آغاز می شود ( زمان برداشت از نیمه ی دوم شهریور آغاز شده و تا مهر ماه ادامه می یابد ). میزان برداشت انگور بلک سیدلس در هکتار حدودا 40 تن است.

خرید نهال انگور بلک سیدلس

یکی از مراکز معتبر جهت تهیه و خرید نهال انگور بلک سیدلس همراه با شناسنامه و مجوز رسمی جهاد کشاورزی و همچنین گواهی بهداشت، نهالستان ارغوان نهال مهندس رسول بابایی در میاندوآب آذر بایجان غربی است که محصولات مرغوب خود را با بالاترین کیفیت به باغداران و کشاورزان عزیز عرضه می نماید، برای بهره مندی از مشاوره رایگان، آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش با شماره تماس های واحد فروش نهالستان تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس

مطالب پر بازدید

خرید نهال

نهال گردو ژنوتیپ ارغوان کانادایی تیپ ۹

خرید نهال گردو

نهال گردو

خرید نهال بادام

نهال بادام

Visits: 13

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

تماس تلفنی

مدیر فروش

ارسال سفارشات نهال

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها